Rüyada ayakkabı kaybedip tekrar bulmak

Rüyan L. (Yaş: 42 – İstanbul) sordu : “Rüyada ayakkabı kaybedip tekrar bulmak açıklar mısınız? Teşekkür ederim

Rüyada ayakkabı kaybedip tekrar bulmak, yüksek şansa, sözlerin yerine getirileceğine, sağlığını kazanmaya, mutluluğa kavuşmaya, ulaşılan kuvvet sahibi olmaya, sevinmeye, huzur bulmaya, zahmetsiz kazanılan ganimete, maddi zorluklardan uzak durmaya, servete, kendisini sevenlerle sohbete delalettir. Bunlarla birlikte ticaret alanında kayba, değer yitirmeye, maddi zorluğa, dara düşmeye, eğitimsiz bir insana delalet eder. Kimi zaman da rüya ilminde önde gelenler şöyle yorumlarlar: Kişinin gördüğü rüya zorluklara göğüs gererek elde ettiği müjdeye, çektiği sıkıntıların meyvesini alarak kazandığı büyük güce, uğraşarak ümit ettiği feraha, çektiği zorlukların sonunda düşlediği huzura yorulur.

İnternetteki yüz binlerce rüya anlamları için linke şimdi tıkla : Rüya Yorumları Sitesi

Siz okuyucularımızın derli toplu rüya yorumlarına rahatça göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi düşüncesiyle detaylı çalışmalar hayata geçirdik. Sizlerin bize sordukları rüyaları rüya tabirciler sizler için analiz etti. Yorumlarımızı okurken önemi vurgulanan uyarıları incelemeyi unutmayın. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda rahatça sayfalarımıza bakmak adına bulunduğunuz sayfayı favori listenize ekleyin. İnternetteki tartışmasız en büyük rüya yorumu ruyanda.com adresinde, gördüğünüz bütün yorumları bulabilirsiniz.

Görülen rüyanın tabirleri ile alakalı bilinmeyenler

Rüyada ayakkabı kaybedip tekrar bulmak-1602
 • Belirli bir nesne görülen rüya, ekseriyetle doğrudan o nesneyle alakalı değildir. Rüyalar simgesel mesajlar verir.
 • Düş diye adlandırılan olgu, uyurken yaşanan garip hallerdir
 • Rüya tabirleri kesinlikle hayra yorulmalıdır.
 • Rüya tabiri yapan kişi, kesinlikle yorumdan rüya sahibinin hangi derecede etkileneceğini göz önünde bulundurmalı, sinirsel problemlere neden olabilecek tabirlerden elinden geldiğince uzak durmalıdır.
 • Araştırmalar insanların yaklaşık 1/4ünün rüyalarında geleceğe ilişkin veriler taşıyan imgeler gördüğünü, 3/4ünün ise déjà vu yaşadığını gösteriyor.
 • Düşler insanın iç dünyasının aynası olduğu için kişiye kendi düşünce ve duygularını tartması konusunda öncülük eder.
 • Rüya Tabirleri bizim kültürümüze hem hadisler hem önemli İslam düşünürleri tarafından ulaştırılmıştır ve bugün de önemini sürdürmektedir.
 • Kesin bulgular ile kanıtlanamasa da, gerçekleştirilen araştırmalarda horlayanların kısa ve ekseriyetle unutulan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.
 • Erkekler, erkekler hakkında daha fazla düş görür. Bir erkeğin rüyalarında karşılaştığı insanların yüzde 70i hemcinsleridir. Kadında bu oran eşittir.
 • Görme engeli olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, yüzde 88i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Güncel bahsi geçen değişimin nedenini siyah-beyaz filmden renkli elektronik cihazlara olan ilgiye bağlıyor.
 • Rüya Tabirleri alanında gerek din adamları, gerek düşünürler, gerekse de bilim adamları tarafından türlü açıklamalar getirilmiştir.
 • Yaklaşık bir insanın yaşamının ortalama 3te 1ini, diğer bir yorumla tahminen 75 yıllık bir ömrün 25 yılını uyuyarak geçirir.
 • Rüya Tabirleri yapan kişinin bütün eski tabirler konusunda tecrübe sahibi olması ve rüya sahibinin ruh halini de göz önüne alarak rüyayı yorumlaması gerekmektedir.
 • Kimi zaman açık olarak bazen de dolaylı şekilde geleceğe dair mesajlar alınır.
 • İleri derecede psikolojik problemleri bulunan insanlar haricinde herkes rüya görür. Eğer rüya göremediğini söyleyenlerdenseniz, işin aslı rüyalarınızı unutuyorsunuzdur.
 • Uyandıktan 5 dk. sonra gördüklerimizin yarısını unuturuz.

Yasal Uyarı: “Rüyada ayakkabı kaybedip tekrar bulmak” yazısı izinsiz kopyalanamaz.