Rüyada kulak aktığını görmek

Züat Z. (Yaş: 37 – İstanbul) sordu : “ruyandayı kısa bir süredir dikkatle okudum. 3 gün önce tuhaf bir rüya gördüm. Rüyada kulak aktığını görmek açıklayabilir misiniz?

Rüyada kulak aktığını görmek, temiz nimete, becerili bir insana, şana erişmeye, cömert yabancıya, mutluluk dolu günlere, rızkın bereketli olmasına, sorunlardan arınmış kalacağına, yeminin tutulacağına, faydalı uğraşlara, zorluk çekmeden elde edilen ziynete, faydalı işler yapacağına işaret eder. Nadiren de kederden kurtulamamaya, rahatının kaçacağına, kötü huylu amir eliyle fenalık görmeye, korkuya olmasına, düşmanlığını saklayan kimseye delalettir. Farklı bir açıdan bakan alimler şöyle derler ki: Bu rüya çektiği zorlukların meyvesini alarak kazandığı beceriye, mağlubiyetten sonra umduğu feraha, sıkıntılarının sonunda hak ettiği güce, bir kişiden yardım isteyerek istediği temiz kazanca yorulmaktadır.

Webteki binlerce rüya tabirleri için bağlantıyı ziyaret et : Geniş Rüya Yorumları Arşivi

Okuyucularımızın değerli tabirlere zaman kaybetmeden ulaşabilmesi ve cevap bulabilmesi düşüncesiyle uzun süren araştırmalar yaptık. Sizlerin bizlere ilettikleri rüyalarını uzman yorumcular sizin için yorumluyor. Yazımızı incelerken paylaşılan uyarıları incelemeyi atlamayın. Daha sonra istediğinizde zaman kaybetmeden tabirlerimize gelebilmek adına ruyanda.com adresini tarayıcınızın favorilerine ekleyin. İnternetteki açık ara en zengin rüya yorumları sitemizde, aradığınız her rüyayı bulabilirsiniz.

Gördüğünüz tüm rüyaların yorumları ile ilgili bilinmesi gerekenler

Rüyada kulak aktığını görmek-285
 • Rüya tabircisinin 6. hissinin kuvvetli olması gerekir.
 • Rüya tabiri yapan kişinin kati suretle rüyanın tabirini bilmesi gerekmektedir.
 • Hızlı Göz Hareketi, uykunun en derin olduğu evredir. REM uykusu yetişkinlerde uykuda geçen zamanın yüzde 20-25ini kapsar. REM uykusu yarı felç halidir. oynatılamaz.
 • Rüya yorumları mutlak suretle iyiye yorulmalıdır.
 • Görme engeli olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, geri kalanlarsa renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş insanların yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Güncel bahsi geçen değişikliğin nedenini renksiz sinemadan tam renkli elektronik cihazlara geçmemize ilişkilendiriyor.
 • Rüya Tabirleri konusunda gerek din alimleri, gerek filozoflar, gerekse de bilim adamları tarafından türlü açıklamalar yapılmıştır.
 • Rüya, geniş ve manevi bir dünyadır.
 • Bilimsel araştırmalar insanların yaklaşık 1/4ünün rüyalarda gelecekle ilgili simgeler gördüğünü, 3/4ünün ise geçmişle ilgili simgeler gördüğünü gösteriyor.
 • Rüyalar kişinin iç dünyasının yansıması olduğu için insana şahsına ait fikir ve hislerini değerlendirmesi konusunda öncülük eder.
 • Ortalama olarak gecede birkaç saat süreyle rüya görülür.
 • Sonradan gözleri görmeyenler rüyalarında görsel imgeler görebilir. Doğuştan göremeyen kimseler görsel rüya göremez; lakin yakın aşamada koku ve maneviyatı hisseder.
 • Erkekler, erkekler ile ilgili daha sık rüya görür. Bir erkeğin rüyalarında karşılaştığı karakterlerin yüzde 70i erkektir. Kadınlarda bu oran eşittir.
 • Rüyada genellikle iç spiker bulunur. Tanımadığımız ülkelerin, tanımadığımız insanların isimlerini bildirir.
 • Erkekler rüyalarında daha kavgacı hisler yaşarlar.
 • Beynimiz kendiliğinden simalar yaratamaz. Rüyalarda gördüğümüz simalar yaşantımızda karşılaştığımız fakat kime ait olduğunu bilmediğimiz simalardır. Hepimiz ömrümüz boyunca onbinlerce yüz gördüğümüz için, uykumuzda da limitsiz yüz becerisine sahibiz.

Yasal Uyarı: “Rüyada kulak aktığını görmek” yazısı izinsiz kopyalanamaz.